Przejdź do

STREFA PRACODAWCY – sprawniejsza obsługa klientów urzędu pracy

Wychodząc na przeciw potrzebom pracodawców, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim stara się ulepszać i unowocześniać sposób świadczenia usług z zakresu pośrednictwa pracy, skierowanych do tej grupy. W tym celu została stworzona STREFA PRACODAWCY, która w tej formule będzie funkcjonowała od 01 października bieżącego roku.

W Centrum Aktywizacji Zawodowej, na parterze, zostały wydzielone pomieszczenia, gdzie pracodawcy będą obsługiwani przez doradców klienta instytucjonalnego.

Rekrutacja i wybór najlepszych kandydatów do pracy to podstawowe zadania urzędu. W STREFIE pracodawca może zgłosić ofertę pracy, a doradca w ciągu 48 godzin skontaktuje się z nim w celu ustalenia sposobu realizacji oferty. Składana oferta pracy jest niezwłocznie upowszechniana w Centralnej Bazie Ofert Pracy. Pracodawca może również zgłosić zapotrzebowanie na wolne stanowisko pracy poprzez portal publicznych służb zatrudnienia, wypełniając formularz oferty pracy on-line.

Na życzenie pracodawcy doradca klienta zorganizuje giełdę pracy w urzędzie lub w miejscu przyszłej pracy, lub ustali inne formy pomocy. Szybka reakcja na złożoną ofertępracy to zadanie doradców klienta instytucjonalnego, którzy będą odpowiadali za kontakty z pracodawcami i nadzorowali przebieg rekrutacji. Kierowaniem bezrobotnych na rozmowę kwalifikacyjną zajmą się pośrednicy pracy.

W STREFIE PRACODAWCY można skorzystać z usług z zakresu mobilności na międzynarodowym rynku pracy (sieć EURES) lub złożyć stosowne dokumenty, jeżeli zamierza się zatrudnić cudzoziemca. Od sierpnia br. została wdrożona usługa elektronicznego składania oświadczeń, co znacznie skraca czas oczekiwania na rejestrację dokumentów.

Z myślą o sprawniejszej obsłudze pracodawców, od 01 października b.r. urząd wprowadza dwa razy wtygodniu - we wtorki i w czwartki - dyżury do godziny 17.00.

Wszalkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Lubomia |Realizacja: IDcom.pl