Wodzisław Śl.: zapraszamy do udziału w XX Powiatowym Rajdzie Rowerowym

W niedzielę 2 września odbędzie się kolejna edycja rajdu rowerowego, organizowanego już po raz XX przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. To jedna z największych imprez rowerowych na Śląsku, w której zazwyczaj bierze udział kilkuset rowerzystów. W tym roku patronat honorowym nad imprezą objął Czesław Lang, były kolarz, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, a obecnie organizator Tour de Pologne.

Rajd będzie doskonałą okazją dla miłośników turystyki rowerowej z terenu powiatu wodzisławskiego i okolic do pokonania trasy liczącej 32 kilometry. Impreza rozpocznie się w Wodzisławiu Śląskim. Rowerzyści wyjadą sprzed siedziby ośrodka sportowo-rekreacyjnego Gosław Sport Center o godzinie 11, przy czym rejestracja uczestników odbywać się będzie w godzinach 8-10:30. Trasa prowadzić będzie przez Czyżowice, Pszów, Rogów, Syrynię, Grabówkę aż do Lubomi, gdzie będzie zlokalizowana meta.

Celem uczestników będzie boisko treningowe LKS Silesia, gdzie planowany na godzinę 15 przyjazd zakończy zawody. Jednak nie będzie oznaczał zakończenia całej imprezy, ponieważ tuż po nim odbędzie się festyn przygotowany przez radę sołecką. Na miejscu zaplanowano wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Szczegółową informację na ten temat podamy już wkrótce.

Zobacz jak wyglądał XIX Powiatowy Rajd Rowerowy zorganizowany w 2017 r.: https://youtu.be/eUdF4bZe_uw

Zgłoszenia udziału w jubileuszowym XX Powiatowym Rajdzie Rowerowym przyjmowane są do 24 sierpnia w następujący sposób:

    telefonicznie – pod numerami tel. 32 412-09-61 oraz 32 412-09-49 w godzinach pracy urzędu,
   osobiście – w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Pszowskiej 92a w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu, III piętro pok. 314 w godzinach pracy urzędu

Udział w rajdzie jest bezpłatny, a samo wydarzenie nie będzie miał charakteru wyścigu sportowego, a wyłącznie wymiar rekreacyjny. Z tego powodu zachęcamy do uczestnictwa wszystkich miłośników turystyki rowerowej bez względu na wiek i kondycję oraz osoby ceniące sobie aktywny sposób spędzania czasu wolnego z rodziną oraz mieszkańcami powiatu i okolic.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Katowice, Radio 90, portal tuwodzislaw.pl oraz „Nowiny Wodzisławskie” i portal www.nowiny.pl

 

Plakat przedstawia informacje o XX Powiatowym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się 2 września

Opublikowano: 23 lipca 2018 09:24

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 261

Wszalkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Lubomia |Realizacja: IDcom-jst.pl